A A A
  • kojec dla psów
    kojec dla psów

Elektroniczny kojec dla psa

Klasyczny kojec dla psów nie wygląda zbyt ładnie w pięknym ogrodzie. Obecnie można stworzyć dla psa kojec niewidoczny: przewodowy lub bezprzewodowy. Wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię chcesz przeznaczyć na wybieg dla Twojego psa.

 

Klasyczny kojec dla psa nie dość, że nie wygląda zbyt estetycznie... to karze psu patrzeć na świat zza krat. Możesz stworzyć psu przestronny (bo bez ścian) kojec niewidoczny, a co za tym idzie nie tylko nie ograniczy zbytnio wolności psa ale będzie też wyglądał estetycznie. Taki kojec buduje się w następujący sposób. Po pierwsze należy znaleźć odpowiednie miejsce na umieszczenie centralki elektronicznego kojca dla psów. Centralka to nadajnik ogrodzenia, podłączony do prądu. Dobrym miejscem na jego podłączenie jest np. altanka, piwnica lub garaż. Z nadajnika wyprowadzamy przewód elektronicznego kojca dołączony do zestawu. Jest to zazwyczaj cienki drut w całości pokryty izolacją. Kabel układamy wszędzie tam gdzie nie chcemy aby nasz pies mógł narobić zniszczeń - są to zazwyczaj rabaty kwitowe, wydzielone miejsca dla dzieci lub granica ogrodzenia naszej działki. Po zaznaczeniu tych miejsc kabel można ukryć w trawie, przykopać ziemią lub przykryć korą tak by był niewidoczny. Po zakończeniu prac tym samy przewodem musimy powrócić do centralki, tak by tworzył on obieg zamknięty czyli pętlę wychodzącą i powracającą do centralki.

 

Ogrodzenie będzie działało tylko wtedy, gdy pies będzie nosił elektroniczną obrożę załączoną do zestawu. Podchodząc w niej do przewodu w pierwszej kolejności pies usłyszy sygnał ostrzegawczy. Następnie, jeśli podejdzie bliżej obroża elektroniczna pracująca z systemem typu elektroniczny kojec dla psa ukarze go impulsem elektrostatycznym. Pies bardzo szybko uczy się, które strefy są dla niego dostępne. Dlatego w dalszej tresurze pies praktycznie nie wchodzi w strefę korekcyjną.

 

Jeżeli cenisz sobie podróżowanie z psem, bądź często zmieniasz miejsce pobytu stwórz dla psów kojec bezprzewodowy! Po uruchomieniu nadajnika, system wyznacza strefę dozwoloną dla psa w odległości do 27,5 metra od miejsca w którym działa nadajnik. Zasięg strefy można zmniejszyć na nadajniku. W przypadku chęci opuszczenia przez psa tej strefy obroża elektroniczna emituje ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, a następnie jeśli pies nie powróci do strefy wyznaczonej, uruchomi impuls elektrostatyczny zmuszający psa do zawrócenia.

 

Okazuje się, że tego typu elektroniczne kojce dla psów mogą być nie tylko bezpieczne, niewidoczne ale również ... idealnie dopasowane do Twojej działki. W odróżnieniu od systemów jakimi są stare i znane elektryczne pastuchy nie szpecą one otoczenia i nie są zagrożeniem dla ludzi. Możesz utworzyć tego typu kojec dla psa w każdym ogrodzie wyznaczając psom dowolnie dużo terenu gdzie mogą bezkarnie dokazywać nie niszcząc w ogrodzie tych miejsc, które są dla Ciebie szczególnie ważne.