A A A
 • Elektryczne pastuchy dla małego psa
  Elektryczne pastuchy dla małego psa

Elektroniczny kojec i mały pies

Przy doborze ogrodzenia dla małego psa warto zwrócić uwagę na ciężar obroży elektrycznej. trzeba pamiętać, że pies będzie w niej spędzał dość dużo czasu, więc trzeba zadbać o to by nie była dla niego ciężarem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych ogrodzeń elektronicznych dla psów.

Wybierając jedno z nich sprawdź cz posiada ono certyfikat CE oraz ewentualnie dodatkowy certyfikat ECMA. Certyfikat ECMA zagwarantuje, że impulsy, które wysyła obrożą są bezpieczne dla psa. Niestety zdarzają się "podróbki", które nie dość, że są nieskuteczne to mogą być również niebezpieczne dla psów. W przypadku mniejszych ras psów warto sprawdzić również czy elektryczna obroża wchodząca w skład zestawu posiada odpowiednią dużą skalę siły impulsu i możliwość jego regulacji. Pamiętaj, że tylko dobrze pracująca obroża elektroniczna i odpowiednio dopasowana do wagi oraz temperamentu psa rozwiąże skutecznie problem z psem w ogrodzie lub ograniczy jego ucieczki. Jeśli obroża nie będzie odpowiedniej jakości szybko dojdzie do jej uszkodzenia lub będzie zbyt uciążliwa dla psa mniejszych ras.

Zasada działania niewidzialnego ogrodzenia bardzo różni się od tradycyjnego elektrycznego pastucha. Pies podchodząc do przewodu, który wyznacza strefę zakazaną usłyszy sygnał ostrzegawczy. Gdy podejdzie bliżej obroża skarci psa impulsem korekcyjnym. Impuls ten to delikatne wyładowanie elektrostatyczne, który spowoduje, że psu skurczą się mięśnie. Jest to nieprzyjemne i pies bardzo szybko powiąże ten czynnik z przyczyną, czyli np: wchodzenie w rabaty kwiatowe, czy piaskownicę dziecka. Szybko zrozumie, które strefy są zakazane. Podczas pierwszych dni szkoleń warto razem z psem podchodzić to strefy ostrzegawczej, gdyż obecność "Pana" sprawia, że psy się nie boją. Takie ogrodzenie to nowa sytuacja dla psa, a każda nowa sytuacja budzi w psie niepokój. W trakcie szkolenia psa do pracy z niewidocznym ogrodzeniem należy upewnić się, że nic nie rozprasza uwagi psa, ma on ograniczone pole ucieczki, tam gdzie śpi system jest nieaktywny, a nasze dziecko nie bawi się z psem i nie znajduje się w pobliżu psa kiedy pies uczy się poprawnie zachowywać w swojej obroży.

Podczas użytkowania sprawdzaj co jakiś czas czy obroża elektryczna jest dobrze dopasowana i czy elektrody są dobrze dokręcone. Aby obroża nie podrażniła skóry psa, należy co jakiś czas przemyć wilgotną szmatką elektrody, by usunąć zanieczyszczenia.

 

 • Elektryczny pastuch dla psa PetSafe PRF-3004W-20

  Niewidoczne ogrodzenie marki PetSafe, model PRF-3004W-20 to idealne rozwiązanie problemu zdewastowanego ogrodu przez psy. Ten model szczególnie jest polecany dla małych oraz średnich psów. Do tego ogrodzenie można zastosować dodatkowe obroże elektryczne dla dużych psów, średnich oraz dla małych psów i kotów. Nadajnik elektrycznego pastucha oferuje płynną regulację stref korekcyjnych.

 • Ogrodzenie elektroniczne dla psów Innotek HF-25WE

  Elektryczny pastuch dla psa Innotek HF-25WE to jeden z najprostszych systemów typu elektroniczny niewidoczny kojec dla psa. Elektryczna obroża dla psów zasilana jest wymienną baterią. W tym pastuchu zastosowano bardzo prosty model regulacji szerokości strefy za pomocą jednego, wspólnego pokrętła. Do tego systemu można również zastosować dodatkowe obroże elektryczne, by chronić ogród przed większą ilością psów.

 • Pastuch elektryczny na psy Premium Pet Safe

  Elektryczny pastuch marki PetSafe model Premium to ogrodzenie z jedną z najmniejszych i najlżejszych obroży elektrycznych dostępnych obecnie na rynku. Może być stosowane już u psów, których waga przekracza 3.6 kilograma. Ogrodzenie to posiada również nowocześnie zaprojektowaną centralkę. Nadajnik posiada klapkę, która chroni pokrętła przed przypadkowym przestawieniem. Ważną cechą centralki są umieszczone wewnątrz bezpieczniki.