A A A
 • Elektryczna obroża - duży pies
  Elektryczna obroża - duży pies

Elektryczna obroża dla dużego psa

Często nieposłuszny pies, który ciągnie się na spacerze czy po prostu nie chce wracać sprawia dużo kłopotu. Nie dość, że utrudnia nam to spacer (który zamiast przyjemnością staje się udręką) to na dodatek taki duży, nieposłuszny pies budzi strach w innych ludziach.

 

Nieposłuszeństwo to najczęstszy problem z psem. Jeżeli pies przez długie lata jest niezależny, nie wymagaliśmy od niego posłuszeństwa to klasyczna tresura niewiele tu pomoże. Dobrym sposobem na wyegzekwowanie pożądanych zachowań jest tresura z obrożą treningową. Taki zestaw treningowy składa się rzecz jasna z obroży oraz pilota (nadajnika), który będzie wysyłał odpowiednie sygnały do odbiornika (obroży). Jeżeli w danej sytuacji komendy słowne nie pomagają wysyła się do obroży sygnał dźwiękowy, który będzie dla psa ostrzeżeniem. Jeżeli w dalszym momencie komendy słowne i ostrzeżenie nie pomagają wysyła się za pomocą pilota impuls korekcyjny. Impuls korekcyjny to impuls elektrostatyczny, spowoduje on u psa skurcz mięśni.

 

Wybierając obrożę dla dużego psa warto zwrócić też uwagę na to czy posiada ostrzeżenie wibracjami. Ten rodzaj ostrzeżenia bardziej się sprawdza u dużych psów niż dźwięk. Duże psy często po prostu nie zwracają uwagi na sygnały akustyczne.

 

Dobre obroże, renomowanych i bezpiecznych marek posiadają regulację impulsu korekcyjnego. Jest to bardzo ważne, gdyż wtedy możemy obrożę dopasować indywidualnie do naszego psa. U psów wrażliwszych możemy pozbyć się złych nawyków używając impulsu już o najsłabszej mocy. Ważną funkcją jest również impuls tzw. BOOSTER. Jest to również impuls elektrostatyczny, lecz wyższy od tego, którego zazwyczaj używamy, wysyła się go oddzielnym przyciskiem na pilocie. Jest on bardzo pomocny jeżeli musimy szybko wyegzekwować dane zachowanie np. gdy chcemy go "wrócić" kiedy zbliża się do ruchliwej ulicy.

 

 • Elektryczna obroża do tresury PetSafe 400M Trainer

  Wodoodporny zestaw treningowy dla średnich i dużych psów o zasięgu do 400 metrów. Bardzo prosty w obsłudze pilot do zastosowań amatorskich. Markowa obroża elektryczna dla psów waży tylko 100 gram. Oba elementy zestawu zasilane na akumulatorki z możliwością równoczesnego ładowania. Po dokupieniu dodatkowej obroży elektrycznej możliwość pracy z dwoma lub trzema psami jednocześnie.

 • Obroża elektryczna PAC EXT dla dużego psa

  Niespotykana jakość. Profesjonalna elektryczna obroża treningowa dla psów irlandzkiej marki PAC. Obroża PAC zasilana jest akumulatorkiem z możliwością doładowywania przez zasilacz. Model PAC EXT to zasięg do 3000 metrów oraz możliwość pracy z 6 obrożami dla psów w jednym momencie. Jest elektryczna obroża pracująca w technologii cyfrowej. Oferuje największy zasięg tresury psa.

 • Obroża elektryczna Dogtra 1210NCP

  Jak wiadomo, elektryczne obroże marki Dogtra to pełen profesjonalizm oraz zaawansowana technologia. Model 1210 NCP to zestaw zasilany najnowszymi akumulatorkami typu Li-Po - ładują się tylko dwie godziny! Do zestawu dołączona ładowarka, która umożliwia ładowanie obroży elektrycznej i pilota równocześnie. Zestaw występuje również w wersji dla dwóch psów - jako model 1212 NCP oferujący dwie elektryczne obroże dla psów.