A A A
  • elektryczna obroża do tresury psa
    elektryczna obroża do tresury psa

Elektryczna obroża i tresura

Przy tresurze psa musimy również postawić wymagania samym sobie. Koniecznie trzeba uzbroić się w cierpliwość, dużo czasu, dużo chęci... lub po prostu w elektryczną obrożę treningową do tresury psa.

 

Czy wiesz, że elektryczne obroże nie mają za zadania karania psa, przy każdej lepszej okazji - choć wciąż jeszcze wiele osób tak właśnie uważa. Oczywiście obroże elektryczne nie wykonają treningu i tresury psa za nas. Tresurę psów w dalszym ciągu przeprowadza się w sposób klasyczny tj. komendami słownymi. Jeżeli one nie pomagają, dopiero wtedy podpieramy się zastosowaniem obroży treningowej, która poprzez bodźce awersyjne wspomaga korektę zachowań psów na dużą odległość.

 

Większość elektronicznych obroży treningowych posiada ostrzeganie dźwiękowe. Jest to łagodna forma zwrócenia uwagi psu jeśli ten zachowuje się niewłaściwie. Markowe obroże elektryczne dla dużych psów są czasem wyposażone w dodatkowe ostrzeganie wibracjami, co jest bardzo skuteczne w przypadku psów dużych ras. Jeżeli ostrzeżenie nie pomaga wtedy dopiero wysyłamy impuls korekcyjny. Zdarzają się czasem sytuacje, w których potrzebny jest kontakt fizyczny bezpośrednio z psem. Mianowicie, przy ruchliwej ulicy musimy psa trzymać na smyczy w obawie, że wybiegnie pod samochód. Obroża ma również za zadanie "zahamowanie" psa na odległość. W momencie, gdy wyślemy do obroży elektrycznej impuls pies odczuje skurcz mięśni, co tak naprawdę jest nieprzyjemne. Dodatkowo odwróci to jego uwagę od czynności, których nie powinien wykonywać, np: podgryzanie. Obroża treningowa to dobry sposób na oduczenie złych nawyków u psów, których nie jesteśmy pierwszymi właścicielami. Takie psy mają już zakodowane swoje nawyki i zawodzą w tym przypadku godziny spędzone na placu treningowym z profesjonalnym treserem.

 

Obroża treningowa do tresury psa to również niezawodne urządzenie dla myśliwych i ich psów. Mogą oni bowiem bezszelestnie komunikować się z psem. Na rynku również pojawiły się wyrzutnie ptaków sterowane pilotem. Pomogą one w tresurze stójki. Efektami tresury psa z urządzeniami treningowymi można się cieszyć przez lata - jednak należy czasem psu przypominać o działaniu obroży elektronicznej i zakładać mu ją co jakiś czas.