A A A
 • Elektryczne obroże dla małych psów
  Elektryczne obroże dla małych psów

Elektryczne obroże dla małych psów

Elektryczne obroże treningowe można stosować również u małych psów. Minimalna zalecana przez producentów waga psa to 3,6 kilograma. Tego typu elektryczne obroże treningowe dla małych psów będą się różniły od tych dla psów ras większych. Różnice te to między innymi: wielkość odbiornika obroży, waga obroży elektronicznej oraz siła sygnałów stymulacyjnych.

 

Podstawą każdego zestawu treningowego jest obroża elektryczna z odbiornikiem oraz pilot zwany inaczej nadajnikiem. Dobre elektryczne obroże treningowe posiadają również funkcje ostrzegawcze. W przypadku małych psów są to najczęściej sygnały akustyczne (dźwiękowe). Impulsy korekcyjne zwane inaczej impulsami elektrostatycznymi w markowych zestawach są regulowane. Jest to dość istotne ponieważ małe psy są wrażliwsze i zazwyczaj do korekty zachowania psa wystarcza jeden z pierwszych poziomów korekcji.

 

Zasada działania elektrycznej obroży treningowej nie jest taka skomplikowana jakby się wydawało. W pierwszej kolejności zakłada się psu obroże z odbiornikiem. Tresurę psa przeprowadzamy w dalszym ciągu komendami słownymi. Jeżeli one nie przynoszą rezultatu popieramy się sygnałem ostrzegawczym. Jeżeli pies w dalszym ciągu jest nieposłuszny wysyłamy za pomocą pilota impuls elektrostatyczny w celu korekty zachowania psa lub odwrócenia jego uwagi od danej czynności.

 

Elektryczne obroże do tresury psów, które są przeznaczone dla małych psów charakteryzują się małą wagą odbiornika. Obroża nie może sprawiać psu dyskomfortu podczas noszenia, tak aby nie miał chęci jej ściągnięcia. Rozmiar odbiornika jest również taka samo ważny jak jego waga. Warto inwestować w obroże elektryczne sprawdzonych producentów, gdyż posiadają one odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Takim certyfikatem jest ECMA, który gwarantuje bezpieczną siłę impulsu korekcyjnego.

 

 • Elektryczna obroża 100M Trainer dla małych psów

  Jest to elektryczna obroża do tresury psa specjalnie dostosowana do psów o małej wadze. Cechuje ją wyjątkowo mała i lekka obroża elektryczna oraz wyjątkowo poręczny pilot. Zasięg pracy w trakcie tresury psa wynosi do 100 metrów. Elektryczna obroża marki PetSafe to również bezpieczeństwo Twoje małego psa. Obroża ta posiada certyfikat ECMA, który gwarantuje, że siła impulsów korekcyjnych jest bezpieczna.

 • Elektryczne obroże dla psów SportTrainer 500

  Seria SportTrainer to elektryczne obroże renomowanej, amerykańskiej marki SportDog. Zasięg pracy obroży elektrycznej w wolnym terenie osiąga do 500 metrów. Noszenie tej obroży nie sprawia psu dyskomfortu, gdyż odbiornik waży tylko 80 gram. Pilot oraz obroża elektryczna zasilane są na akumulatorki. Zasilacz dołączony do zestawu umożliwia równoczesne ładowanie poprzez rozgałęzione końcówki ładowania. Rewelacyjny zestaw do zastosowań profesjonalnych jak i również amatorskich.

 • Obroża elektryczna do tresury psa Innotek FS-15E

  Wyjątkowo mała elektryczna obroża do tresury psów FS-15E posiada jeden z najmniejszych pilotów do tresury psa w tej klasie sprzętu. Niepozorne wymiary oferują aż 7 poziomów impulsów oraz kontrolę nad psem podczas treningu aż do 125 metrów. Impuls korekcyjny wysyła się za pomocą jednego przycisku. Tresura psa nigdy nie była tak prosta. Model ten występuje również w wersji na akumulatorek FS-602E.