A A A

Elektryczny pastuch do ogrodu

Elektryczny pastuch do ogrodu dla psów lub kotów zwany również niewidocznym ogrodzeniem ma za zadanie ograniczyć psu dostęp do danych stref. Jest to dobry sposób na ucieczki czworonogów, podkopane krzewy czy odchody w piaskownicy Twojego dziecka.

 

Niewidoczne ogrodzenie to skuteczny sposób na ucieczki czworonogów. To również bardzo dobry sposób na to, by posiadać piękmy ogród. Dzięki temu urządzeniu nie znajdziesz już w ogrodzie podkopanych roślin, obsiusianych drzew, odchodów w piaskownicy czy poprostu dziury w siatce ogrodzeniowej.

 

Pokonywanie przez naszych czworonogów płotów może być niebiezpieczne nie tylko ze względu na np: biegnącą w pobliżu ruchliwą ulicę. Szczególnie nie bezpieczne są wystające druty siatki czy ostro wykończone, metalowe ogrodzenie. Przeskakiwanie przez taki płot jest zagrożeniem dla zdrowia i życia naszych psów. Dodatkową zaletą takiego ogrodzenia jest również możliwość zastosowania go dla kota. Koty od zawsze chodzą własnymi ścieżkami, lecz niekoniecznie musisz się na to godzić! Każdy właściciel czworonoga martwi się o niego, dlatego warto utrzymywać psa czy kota w zasięgu swojego wzroku.

 

Ponadto wyznaczenie stref dla psa jest lepszym rozwiązaniem, niż zamykanie go w klasycznym, ciasnym kojcu, a wolny pies w ogrodzie cieszy się swobodę, ale tylko w tych miejscach, o których sam zadecydujesz. Montaż takiego ogrodzenia nie przekracza 30 minut. Nie wymaga ona dodatkowych narzędzi. Jest naprawdę bardzo prosta. Ogrodzenie można w każdym momencie wydłużać oraz rozbudowywać o nowe obroże. W przypadku bardziej zaawansowanych ogrodzeń można do jednego nadajnika zastosować obroże dla kota oraz dla psa.

 

W tego typu elektrycznym pastuchu może przebywać dowolnie duża ilość psów noszących elektroniczne obroże. Na rynku są wersje, których centralka elektrycznego pastucha dla psów posiada podtrzymanie w przypadku braku prądu (PAC Fence, Innotek 2100E). Najwyższe modele elektrycznych pastuchów do ogrodu posiadają w centralkach uziemienie (Dogtra, PetSafe serii Radio Fence), przypominają o łądowaniu obroży elektronicznych czy sygnalizują ewentualne przerwanie przewodu który wyznacza strefy w których psy lub koty nie powinny się pojawiać. Jeśli planujesz użytkowanie systemu dla większej ilośći zwierząt i chcesz aby system opanował nie tylko psy ale również Twoje koty powinieneś przejrzeć ofertę marki PetSafe która jako jedyna opracowała specjalne obroże o niskiej wadze i nieco słabszym impulsie przeznaczone dla kotów. Co ciekawe PetSafe tak opracowuje swoje produkty, że zastosowanie elektrycznego pastucha jest możlwe pomiędzymi różnymi modelami tego producenta i współpracują one ze sobą - tzn. do jednej cetralki elektrycznego pastucha możesz uruchomić dowolną liczbę różńych obroży dla psów (małych i dużych) lub kotów.