A A A
 • Elektryczny pastuch dla dużych psów
  Elektryczny pastuch dla dużych psów

Elektryczny pastuch i duże psy

Jeśli chcesz mieć pewność, że tresura psa w systemie elektryczny pastuch – niewidoczne ogrodzenie dla psów jest dla psa bezpieczna, wybierz jeden z markowych systemów przeznaczony dla psów większych ras. Nie chodzi tu tylko o wzmocniony impuls w obroży. Tego typu wzmocnione obroże oferują poza odpowiednio dobranym poziomem impulsu również wzmocnioną obudowę obroży tak aby pies o odpowiedniej wadze nie uszkodził jej w trakcie użytkowania. Jest to bardzo istotne szczególnie wtedy kiedy planujesz, że Twój elektryczny pastuch będzie docelowo obsługiwał więcej niż jednego psa - w trakcie zabawy psów obroże są narażone na duże siły i muszą wytrzymać nie tylko okres gwarancji ale służyć znacznie dłużej :)

Sprawdź przede wszystkim czy obroża elektryczna posiada certyfikat CE. Na rynku pojawia się coraz więcej niesprawdzonych systemów mało znanych producentów. Niska jakość tych urządzeń może stanowić zagrożenie dla Twojego psa.

 

Wybierając zestaw dla dużego psa szczególną uwagę zwróć na obrożę. Impulsy w takiej obroży powinny być silniejsze, tak by podziałały na dużego czworonoga. Budowa również powinna być wzmocniona. Użytkując zestaw elektrycznego pastucha sprawdzaj co jakiś czas czy obroża elektryczna jest poprawnie dopasowana do psa. Jeśli będzie założona zbyt luźno może powodować podrażnienia skóry. Warto również co jakiś czas sprawdzić skórę psa w miejscu kontaktu z elektrodami i przeczyścić elektrody wilgotną szmatką aby usunąć piasek i kurz.


Jeśli szukasz najbardziej zaawansowanych rozwiązań sprawdź czy dane elektryczne pastuchy lub wybrana obroża elektryczna obroża dla psa posiada certyfikat ECMA, który zapewnia najwyższą jakość produktu i spełnianie przez niego surowych norm jakościowych.


Organizacja wydająca certyfikat ECMA restrykcyjnie ustala określone normy impulsów elektrostatycznych (ich siłę, maksymalną długość impulsu), oraz wymaga od producentów stosowania w urządzeniach różnych zabezpieczeń przed ich niekontrolowanym lub złym użyciem tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo psa pracującego z elektryczną obrożą.

 

 • Elektryczny pastuch dla psa Dogtra EF-3000 GOLD

  Elektroniczne ogrodzenie EF-3000 GOLD marki Dogtra to jeden z produktów najwyższej jakości w kategorii pastuchów elektrycznych dla psów. Jest to jedyne ogrodzenie dostępne na polskim rynku z obrożami elektrycznymi wyposażonymi w akumulatorki Li-Po, które ładują się tylko dwie godziny. Mogą one być doładowywane w każdym momencie. Krótki czas ładowania pozwala na to by ogród był maksymalnie chroniony przed psami.

 • Ogrodzenie elektroniczne dla psów Innotek SD-2100E

  Maksimum możliwości w systemie elektryczny pastuch dla psa. Elektryczna obroża dla psów dołączona do zestawu zasilana jest akumulatorkiem. Obroża elektryczna jest całkowicie wodoodporna, co jest bardzo ważne w przypadku psów spędzających większość czasu poza domem. Centralka elektronicznego kojca przypomina o ładowaniu obroży elektrycznych. System oferuje funkcję podtrzymania zasilania w razie braku prądu.

 • Pastuch elektryczny PetSafe PRF-3004XW-20 duże psy

  Jeden z najpopularniejszych systemów do ochrony ogrodu przed psami. Dodatkowo można rozbudowywać tego pastucha elektrycznego o kolejne obroże elektryczne dla: dużych psów, średnich psów, ultralekkie obroże dla małych psów oraz dla kotów. Wszystkie obroże elektryczne, które można zastosować do tego systemu zasilane są na wymienne baterie. Nadajnik ogrodzenia pozwala na płynne dostosowanie szerokości stref do Twojego psa.