A A A

Obroże i pastuchy

Czy wiesz, że elektryczna obroża to także skuteczny i zupełnie niewidoczny elektryczny pastuch dla psów ?

 

Niekiedy Twoje psy demolują ogród. Dzieje się tak zarówno wtedy gdy jesteś w domu jak i w momentach kiedy nie możesz psów odpowiednio kontrolować np. kiedy jesteś w pracy lub zwyczajnie odpoczywasz lub śpisz. Klasyczna obroża elektryczna z pilotem spełnia doskonale swoje zadanie kiedy psy masz "na oku". Możesz reagować kiedy psy zaczynają kopać dół, zbliżają się zbytnio do rabaty kwiatowej i zaczynają ją dewastować lub kiedy rozbawione zaglądają do oczka wodnego szukając kojącego chłodu w upalne dni.

 

Stosując obrożę elektryczną z pilotem możesz informować psy o zagrożeniach i miejscach gdzie są niemile widziane niemniej jednak Twoja uwaga musi być ciągle podzielona pomiędzy psy, a pozostałe sprawy. Często, kiedy nie poświęcisz szkoleniu odpowiednio dużo czasu i nawyki nie będą jeszcze tak utrwalone może się okazać, że pod Twoją nieobecność psy po raz kolejny zniszczyły coś w ogrodzie lub zwyczajnie pokonały ogrodzenie i szczęśliwe zwiedzają okoliczne posesje.

 

Szukając rozwiązań tego typu problemów z psami i ogrodami producenci stanęli przed nie lada wyzwaniem: jak spowodować aby obroża elektryczna pełniła funkcję elektrycznego pastucha, działając również wtedy kiedy nie możemy poświęcić psom swojej uwagi. Rozwiązanie okazało się niemal perfekcyjne. W odróżnieniu od typowego systemu elektrycznego pastucha obroża elektryczna działa w trybie niewidocznego ogrodzenia dla psów. Stworzenie takiego wirtualnego kojca dla psów wymaga jedynie rozłożenia kabla, który znajdzie się wokół posesji lub wokół miejsc które chcemy chronić przed psem. Co ciekawe kabel może być zakopany w ziemi, wpleciony w ogrodzenie, rozwieszony na iglakach lub przykryty korą. Prawidłowe działanie takiego pastucha elektrycznego nie wymaga fizycznego kontaktu psa z przewodem.

 

Jak to możliwe, że pies nie ucieka z posesji i nie wchodzi w te miejsca w ogrodzie, których nie chcemy narażać na jego pobyt ?

 

Po rozłożeniu i ukryciu kabla w ogrodzie oba jego końce podłączamy do specjalnej centralki będącej sercem systemu niewidocznego ogrodzenia. Po uruchomieniu systemu określamy do jakiej odległości do przewodu pies może się zbliżyć. Poszczególne wirtualne kojce dla psów oferują od 1.0 do nawet 6.0 metrów strefy chronionej wokół schowanego kabla. Pies zostaje natomiast wyposażony w obrożę elektryczną, która współpracuje z centralką i kablem rozłożonym w ogrodzie. Elektroniczny system obroży dla psa rozpoznaje bliskość przewodu ! Jeśli pies zbliży się zbyt blisko obroża wchodzi w tryb ostrzegania i włącza się wibracja lub sygnał dźwiękowy informujący psa o "zagrożeniu". Jeśli pies nie opuści tej strefy i jeszcze bardziej zbliży się do kabla elektryczna obroża poda impuls korekcyjny. Pies szybko zauważy, że są miejsca w ogrodzie gdzie czuje nieprzyjemny impuls i zaczyna te miejsca omijać. Okazuje się więc, że kojec dla psa nie musi wyglądać jak więzienie ogrodzone wysoką siatką o wymiarach kilku metrów kwadratowych !


Elektroniczny wirtualny kojec dla psa w Twoim ogrodzie.

 

Niewidoczne ogrodzenie pracujące z obrożą elektryczną może chronić teren nawet kilku hektarów. Można wydzielić niema idealne strefy wokół siatki ogrodzeniowej, rabat kwiatowych. W ten sposób zabezpieczysz również miejsce zabaw dziecka, piaskownicę czy oczko wodne. Przy okazji uzyskasz idealnie dopasowany do Twojego ogrodu kojec dla psa. Pies będzie mógł poruszać się praktycznie po całym ogrodzie, a jednocześnie nie będzie wchodził w te miejsca gdzie sobie zażyczysz.

 

Tylko sąsiedzi zaczną się teraz zastanawiać jak to możliwe, że Twój ogród wygląda tak pięknie mimo że posiadasz nawet kilka psów radośnie dokazujących na posesji. A Ty ? Ciesz się psami o ogrodem. Nie musisz dłużej wybierać.