A A A
  • pies i dziecko
    pies i dziecko

Pies i dziecko w domu

Niejednokrotnie zdarza się, że pies w wyniku zabawy, skacząc przewróci dziecko. Oczywiście nie robi on tego specjalnie, lecz tak okazuje swą przyjaźń i radość. W przypadku dziecka nie można pozwalać na takie zachowania.

 

Aby oduczyć psa niepożądanych zachowań między innym skakania, niewątpliwie musimy przystąpić do tresury psa. Jednak jak oduczyć psa wspomnianego wcześniej skakania na innych kiedy pies od zawsze to robił? Pojawienie się dziecka (które ledwo jeszcze umie ustać na własnych nóżkach) cieszy czworonogów, dlatego okazują to tak jak zawsze to robiły. Pomocna tu będzie elektroniczna obroża treningowa. Pies często w euforii nie ma nas zamiaru posłuchać. Wtedy możemy poprzeć się impulsem bądź dźwiękiem ostrzegawczym w obroży treningowej. Należy jednak pamiętać by prawidłowe odruchy psa kształtować już wtedy gdy dziecko ma się dopiero pojawić. To od nas, dorosłych w znacznej mierze zależy jaka będzie reakcja psa na nasze dzieci i należy o tym pamiętać już na etapie szkolenia psa lub przed pojawieniem się dziecka w domu. Należy reagować na wszelkie tego typu zachowania tak by po pojawieniu się dziecka pies wiedział, że tego typu zachowanie jest niemile przez nas widziane.

 

A jak poradzić sobie z zanieczyszczeniami na trawniku lub w piaskownicy naszego dziecka? Koty traktują piaskownicę dziecka jak "wielką kuwetę". W takim przypadku można zastosować niewidoczne ogrodzenie dla psa lub kota. Ogrodzenia niewidoczne są bezpieczne dla ludzi, działają wyłącznie na zwierzęta noszące elektroniczne obroże. Jeżeli masz już dość zanieczyszczeń na ogrodowym trawniku zainstaluj ten rodzaj elektrycznego pastucha dla psów, który również wyposażony jest w podobną obrożę. Obydwa systemy są bezpieczne, ponieważ przewód z zestawu jest zaizolowany. Dziecko będzie bezpieczne, gdy postawi nogę na takim kablu bądź weźmie go w ręce. Nawet przypadkowe przecięcie przewodu nie spowoduje zagrożenia gdyż przewód pełni funkcję anteny zaś napięcie wewnątrz nie przekracza 12 V.

 

Jeżeli posiadasz małe dziecko to wiesz jak ważne (i krótkie) są chwile kiedy spokojnie śpi. Jednak, gdy za oknem nasz pies szczeka i ujada nasze dziecko niewątpliwie zaraz się wybudzi. Nauka ograniczenia szczekania naszego czworonoga jest bardzo trudna, wymaga dużo czasu i poświęcenia z naszej strony. Na szczęście powstały urządzenia, które nam w tym pomogą, mianowicie obroże antyszczekowe. Na rynku jest wiele różnych modeli, z pewnością znajdziesz odpowiedni dla swojego czworonoga.