A A A
  • pies szczeka i wyje
    pies szczeka i wyje

Ujadanie i wycie psa

Nie możesz spać w nocy bo psy w sąsiedztwie wyją? Kiedy tylko coś poruszy się w ich pobliżu zaczynają nieznośnie ujadać?

 

Niestety takie problemy z psami (a raczej ich właścicielami) są coraz częściej spotykane. Niewiele osób wie o istnieniu takich urządzeń jak obroża antyszczekowa, która skutecznie ograniczyć może ujadanie i wycie psów. Jest to niewielkich rozmiarów nadajnik elektroniczny umieszczony przy pasku obroży. Nie stanowi on dyskomfortu dla psów podczas noszenia i używania. Po założeniu obroża antyszczekowa odpowiada za to, by wysłać karcący sygnał do psa, kiedy ten zaczyna hałasować. Szybkie i skuteczne szkolenie psów z elektroniczną obrożą przeciw szczekaniu może zapobiec wielu konfliktowym sytuacjom !

 

Tego rodzaju obroże antyszczekowe są szczególnie polecane w przypadku wycia i ujadania psów. Markowe obroże na szczekanie, wycie u ujadanie psów posiadają wbudowany czujnik wibracji krtani. Wychwytują one szczekanie, wycie i ujadanie poprzez detekcję drgań krtani. Jeżeli problemem w sąsiedztwie jest Twój pies wyposaż się w taką obrożę antyszczekową by uniknąć problemów. Nie tylko poprawią się stosunki sąsiedzkie, ale również zaoszczędzisz sobie kłopotów finansowych (kary i grzywny) oraz problemów z prawem (możesz zostać ukarany za niewłaściwą opiekę nad psem!). Natomiast, gdy sąsiad posiada nieznośnego psa warto z nim porozmawiać i zaproponować taką obrożę.

 

Aby ograniczyć hałasowanie psa np: w pobliżu płotu można zastosować niewidoczne ogrodzenie czyli takie nieco bardziej zaawansowane elektryczne pastuchy jakie stosowane są niekiedy na pastwiskach ale przeznaczone dla psów. Pies nie będzie miał wtedy dostępu do stref, gdzie często przechodzą ludzie, a co za tym idzie ograniczymy jego nadmierne pobudzenie i w efekcie ujadanie. Aby dowiedzieć się więcej o działaniu niewidocznych ogrodzeń zapraszamy do działu "Elektryczny pastuch dla psa". Są to o tyle ciekawe urządzenia, że po instalacji są kompletnie niewidoczne i w żaden sposób nie obniżają walorów estetycznych i użytkowych ogrodu. Co więcej, mogą skutecznie ograniczyć nie tylko nadmierne szczekanie i ucieczki psa poza wyznaczony teren, ale również skutecznie chronią cenne i wartościowe miejsca w ogrodzie przed niepożądaną obecnością psów i kotów.